Profesor Kołakowski w Radomiu

25 października 2007
Profesor Leszek Kołakowski będzie jutro gościł w Radomiu. W swoim rodzinnym mieście będzie świętował 80. urodziny. Prof. Leszek Kołakowski

Prof. Kołakowski przyjeżdża do Radomia na zaproszenie prezydenta Radomia i przewodniczącego Rady Miejskiej. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w Resursie Obywatelskiej profesorowi wręczony zostanie medal Bene Merentis i przyznane honorowe członkostwo Radomskiego Towarzystwa Naukowego. Uroczyste przemówienia wygłoszą m.in: prezydent Andrzej Kosztowniak i przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Skurkiewicz.

Na urodziny zaplanowano także sentymentalną wycieczkę po Radomiu, po miejscach, które wiążą się z profesorem. Filozof będzie m.in. na ul. Niedziałkowskiego (dawniej Piaski), gdzie się urodził i  przy swej dawnej szkole na ul. Żeromskiego, gdzie dziś mieści sie bank, odwiedzi również grób rodziców na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.- To ma być radosne święto, więc uroczystości nie będą zbyt oficjalne i przede wszystkim mają sprawić przyjemność i być niespodzianką dla samego jubilata – mówi dyrektorka Resursy Renata Metzger.

Podczas urodzin profesorowi zostanie wręczona specjalna księga z życzeniami, do której mieszkańcy mogli się wpisywać przez cały tydzień.