Przedsiębiorcy z tulipanami

Do najbardziej prestiżowych laurów w regionie kapituła konkursu organizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej nominowała dziewięć firm, dwa produkty, cztery inwestycje, trzy gminy, dwóch menadżerów, a w kategorii "Przyjazny dla biznesu" jednego kandydata. Podczas uroczystego wieczoru w klubie Strefa G2 wszyscy otrzymali specjalne certyfikaty. Ale statuetki - "Granatowe Tulipany" przypadły w udziale już tylko najlepszym z najlepszych.
W kategorii "Firma roku", wśród mikro przedsiębiorstw zwyciężyła Roza Development, małych - Centrum Serwisowe MIK S. Kaca i D. Małyga, średnich - Zakłady Chemiczne Bochem z Działek Suskowolskich, a dużych - Przetwórstwo i Wyrób Wędlin Marian Pierzchała. Za najlepszy produkt roku uznano szynkę chłopską wyrabianą w Zakładzie Masarskim "Krawczyk", za inwestycję roku - Galerię Rosa firmy RO.SA.-INVEST, zaś w kategorii inwestycji technologicznych - linię do produkcji drzwi chłodniczych firmy KINGSPAN z Lipska. "Przyjaznym dla biznesu" okazał się Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej, menadżerem roku - Jarosław Zagożdżon, prezes Auto - Gaz Centrum. Za małą gmine roku uznano Jedlińsk, za dużą - Radom. Nagrody specjalne otrzymali: Jarosław Gajda i Tadeusz Fogiel z Cechu Piekarzy za organizację "Święta chleba" i Magdalena Bieńskowska za organizowanie festiwali piosenki żeglarskiej.
Sylwester Krawczyk, właściciel firmy masarskiej nie krył zadowolenia z lauru dla szynki chłopskiej. - Nasza - typowo rodzinna firma - istnieje od 19 lat i od początku postawiła na jakość. Najpierw myśleliśmy o samej produkcji, ale potem uznaliśmy, że warto sprawdzić sprzedając nasze wyroby w sklepach, czego oczekuje klient - przypomina przedsiębiorca. To już druga nagroda dla szynki chłopskiej w ciągu kilku miesięcy. Jesienią wygrała jako najlepszy tradycyjny wyrób konkurs organizowany przez Instytutu Przemysłowo-Tłuszczowy w Warszawie. Jak twierdzi S. Krawczyk, pracownicy firmy też zrozumieli, że jakość jest najważniejsza - a także to, że produkcja żywności może być też powołaniem. - Zawsze podkreślamy, że produkujemy żywność dla ludzi - wyjaśnia. A jaka jest nagrodzona szynka? - To zwykły kawałek dobrego mięsa, zapeklowany, uwędzony i ugotowany. Wg własnej, sprawdzonej receptury. Zrobiliśmy po prostu wyrób, który nam smakował - przekonuje biznesmen.
O cechy dobrego menadżera zapytaliśmy zwycięzcę w tej kategorii Jarosława Zagożdżona, prezesa Auto Gaz Centrum. - Powinien podchodzić do swojej pracy emocjonalnie - uważa laureat. Z wykształcenia jest inżynierem energetyki cieplnej, ale zawsze interesował się handlem. - Jednak proste sprzedawanie szybko się nudzi. Bardziej atrakcyjne jest współprodukowanie i handel urządzeniami zaawansowanymi technologicznie, takimi jak instalacje gazowe - tłumaczy J. Zagożdżon. Kieruje około 30-osobowym zespołem pracowników. - Nigdy ich zbytnio nie kontroluję. Najważniejsze jest zaufanie - zapewnia.
Uczestnicy Gali Biznesu, tradycyjnie już prowadzonej przez Macieja Orłosia, wysłuchali koncertu w wykonaniu laureatów telewizyjnego programu "Mam talent" - zespołu Audiofeels. A potem był suto zastawiony stół, rozmowy nie tylko biznesowe i zabawa.
(bdb)
Więcej zdjęć w Galerii,
Wiecej informacji na www.ip-hzr.radom.pl