Przejadą rolkarze. Wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej

15 października 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem grupy rolkarzy (zgromadzenie pod nazwą Nightskating), w sobotę, 16 października w godz. około 18-19.45 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej w Radomiu.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Przejazd rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów maksymalnie do 150 uczestników) odbędzie się pod nadzorem policji z placu Jagiellońskiego (sprzed Teatru Powszechnego) ulicami Kelles-Krauza, Pileckiego, Chrobrego, Daszyńskiego, Sempołowskiej, Rapackiego, Chodowicza, Gołębiowską, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga, Kelles-Krauza (odcinek przy stacji paliw), Wernera, Mireckiego, Limanowskiego, Dębową, Kosowską, Suchą, Limanowskiego, Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, Beliny-Prażmowskiego, trasą N-S, Szklaną, Katowicką, Wodną, 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego i Kelles-Krauza - ponownie do placu Jagiellońskiego (przed budynek Teatru Powszechnego), gdzie nastąpi planowe zakończenie zgromadzenia.

Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na wszystkich liniach.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta. Organizatorzy dysponują dodatkowo dobrze zorganizowaną własną służbą porządkową.

Tags