Przejazd rolkarzy. Mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym

18 września 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem grupy rolkarzy (zgromadzeniem pod nazwą Nightskating), w sobotę, 18 września w godz. około 18-20 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Przejazd rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów maksymalnie do 150 uczestników) odbędzie się pod nadzorem policji z parkingu sklepu E. Leclerc ulicami: Toruńską, Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, Beliny-Prażmowskiego, trasą N-S, Żeromskiego (w tym jezdnią obok wiaduktu), 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza, Pileckiego, Chrobrego, Daszyńskiego, Paderewskiego, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga, Kelles-Krauza, Wernera, Mireckiego, Limanowskiego, Maratońską, Dębową, Kosowską, Suchą, Limanowskiego i Toruńską - do parkingu obok sklepu E. Leclerc.

Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na wszystkich liniach.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta. Organizatorzy dysponują dodatkowo dobrze zorganizowaną własną służbą porządkową.

Przejazd kolumny rolkarzy jest organizowany w ramach trwających obecnie w Radomiu obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021.

Tags