• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przez miasto przejadą rowerzyści. Mogą być czasowe utrudnienia w ruchu

19 czerwca 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem rowerzystów w niedzielę, 20 czerwca w godz. około 10-11.30 wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej w północnej części Radomia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Kolumna rowerzystów wyruszy o godz. 10 z Rynku (sprzed Muzeum im. Jacka Malczewskiego), a następnie przejedzie ulicami: Wolność, Reja, Tybla, Czumy, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Zbrowskiego, Energetyków, Nowa Wola Gołębiowska oraz Potkańskiego - w stronę Kozłowa (kierunek docelowy zgodnie z wydaną decyzją: Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach). Przejazd może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu kołowym, a także ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej na liniach 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 24, 25 i 26.

Przejazd zorganizowanej kolumny rowerzystów będą zabezpieczali funkcjonariusze policji. Zgodnie z wydaną decyzją uczestnicy imprezy są zobowiązani do poruszania się tylko po prawej stronie drogi (zajmując nie więcej niż jeden pas ruchu!), nieprzekraczania osi jezdni oraz do zachowywania szczególnej ostrożności. W przejeździe tym nie mogą brać udziału żadne samochody (nie licząc radiowozów) - dopuszczalny jest jedynie przejazd rowerzystów i pojazdów pomocy medycznej. MZDiK nie odpowiada za ewentualne zmiany trasy niezgodne z wydaną decyzją.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących tam ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta.

 

Tags