Przez Radom przejdą w korowodzie studenci. Będa utrudnienia w ruchu kołowym i kursowaniu autobusów

1 czerwca 2023

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem korowodu w ramach Radomskich Juwenaliów 2023, dzisiaj, 1 czerwca w godzinach około 12-15 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym i w kursowaniu autobusów miejskich w Radomiu.

 

fot. archiwum

 

Trasa korowodu będzie przebiegała sprzed domów studenckich przez ulice: Akademicką, Chrobrego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Żeromskiego (fragmentem deptaka), Moniuszki, Traugutta, Żeromskiego, Reja, Mireckiego, Szarych Szeregów, 11 Listopada, Chrobrego i Mierzejewskiego (do placu przy końcu ulicy, na którym nastąpi zakończenie przemarszu). Zgodnie z wydaną decyzją uczestnicy imprezy nie mogą zajmować więcej niż jednego pasa ruchu oraz przekraczać osi jezdni, natomiast pojazdy biorące udział w korowodzie mogą być wykorzystywane wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie trasy przemarszu, a także o stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających trasę bądź w miarę możliwości o omijanie tego rejonu Radomia.

Uwaga! Podczas przemarszu mogą wystąpić znaczne opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej (nie dotyczy to wyłącznie linii 14, 20 i 27). W przypadku braku możliwości wyprzedzenia korowodu pojazdy będą musiały jechać za kolumną pieszych nawet na odcinku kilku przystanków. Dane o opóźnieniach i o lokalizacji poszczególnych autobusów można na bieżąco śledzić na stronie rkm.mzdik.radom.pl lub w bezpłatnej aplikacji myBus. MZDiK prosi o uwzględnienie możliwych utrudnień w kursowaniu podczas planowania podróży w tych godzinach.

Ze względu na pozostałe imprezy w ramach Radomskich Juwenaliów 2023 w godzinach około 14.30-23.30 mogą również występować utrudnienia w ruchu kołowym na całej ulicy Mierzejewskiego (w sąsiedztwie obiektów uniwersyteckich).

 

Tags