• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przejedą grupy pielgrzymkowe. Mogą być chwilowe utrudnienia w ruchu

5 sierpnia 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem pielgrzymek na Jasną Górę, w czwartek i piątek (5 i 6 sierpnia) mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej w Radomiu, zwłaszcza w jego południowej części.

 

Zdjęcie ilustracyjna

 

Dzisiaj grupa pielgrzymkowa nr 18 z Kozienic przejdzie drogą wojewódzką nr 737 przez miejscowości Antoniówka i Rajec Poduchowny oraz fragmentem ulicy Kozienickiej w Radomiu do kościoła w Rajcu Szlacheckim, przed którym została zaplanowana przerwa obiadowa. Po tej przerwie nastąpi dalsza część przemarszu do kościoła przy ulicy Wernera na Kapturze. Przejście grupy nastąpi w godzinach popołudniowych, prawdopodobnie około 12 - 13 i 15-17. Z kolei w godzinach około 16 - 18 przez Małęczyn Nowy, Janów oraz ulice Skaryszewską, Słowackiego, Idalińską, Grzebieniową i Źródłową na Malczew (gdzie zaplanowano nocleg) przejdzie grupa pielgrzymkowa nr 23 ze Zwolenia.

W piątek, 6 sierpnia zaplanowane są natomiast przemarsze kilkunastu grup pielgrzymkowych przez Radom. W godzinach porannych (od około 6.30 do około 9) będą one ruszać z poszczególnych parafii i kierować się na południe miasta (głównie przez Borki i Jeżową Wolę). Dwie grupy (nr 6 i 21) zatrzymają się przed kościołem Miłosierdzia Bożego przy ulicy Starokrakowskiej, natomiast pozostałe będą maszerowały dalej w kierunku Kowali, gdzie zaplanowano przerwę obiadową.

Uwaga! Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę jest w bieżącym roku organizowana z obostrzeniami epidemicznymi. Przewodnicy poszczególnych grup otrzymali zgodę organizatorów na podejmowanie autonomicznych decyzji dotyczących przemarszu. Oznacza to, że podane powyżej przewidywane godziny i trasy przejścia pielgrzymów przez teren Radomia mogą zostać w razie potrzeby zmienione (dlatego utrudnienia mogą wystąpić również w innych miejscach).

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki. MZDiK prosi kierowców o zachowanie ostrożności na trasach przejścia pielgrzymów. Przemarsze mogą spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu oraz w kursowaniu autobusów.

Tags