Reklama

Ptaki w obiektywie Krzysztofa Jaworskiego. Na multimedialną prezentację zaprasza do Łaźni Radomskie Towarzystwo Fotograficzne

27 listopada 2023

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza we wtorek, 28 listopada o godz. 18 do Łaźni (ul. Żeromskiego 56) na prezentację multimedialną Krzysztofa Jaworskiego pasjonującego się fotografią ptaków. Zdjęcia zrobione zostały głównie w okolicach Radomia i Solca nad Wisłą. 

 

fot. Materiały prasowe/RTF

 

Krzysztof Jaworski urodzony w 1962 r, absolwent Wydziału Lekarskiego  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Yong Loo Lin School of Medicine w National University of Singapore. Fotografią interesował się już w szkole średniej i kontynuował ją w Studenckim Klubie Fotograficznym, będąc na studiach w Lublinie. Z chwilą pojawienia się cyfrowych aparatów fotograficznych, zainteresował się fotografią przyrody, a od 10 lat fotografuje ptaki. Od tego czasu jest wiernym strzelcem Canona, obecnie fotografuje Canonem 1Dx makr II.

W swojej prezentacji fotograf przedstawi zdjęcia ptaków zrobione głównie w okolicach Radomia, Solca nad Wisłą oraz za granicą na przestrzeni kilku lat.

Autor postrzega fotografię ptaków jako sposób dokumentowania ich życia, a nie formę sztuki. Dlatego pragnie swoimi zdjęciami pokazywać zachowania ptaków w ich naturalnym środowisku, a w szczególności stara się robić zdjęcia akcji. Jak mawia, "fotografowanie ptaków sprawia, że staję się lepszym człowiekiem".

 

Tags
Reklama