Radom tańczy i śpiewa. Na placu Corazziego będą rockowe hity a przy tężni operetkowe przeboje

12 sierpnia 2022

W najbliższą sobotę, 13 sierpnia (godz.20) i niedzielę, 14 sierpnia (godz.18) Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr zaprasza na dwa wydarzenia: „Radom tańczy!” z rockowymi hitami na placu Corazziego i Galę Operetkową obok tężni solankowej w parku na Obozisku.

 

fot. Materiały prasowe/MOK Amfiteatr


"Radom tańczy!" jest kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia "Nocne harce", podczas którego radomianie potwierdzili swoją liczną frekwencją, że uwielbiają tańczyć. 13 sierpnia plac Corazziego tuż obok głównego wejścia do gmachu urzędu miejskiego zostanie ponownie opanowany przez miłośników rockowego szaleństwa. Nie zabraknie zarówno klasycznego mocnego brzmienia, jak i ballad. Wydarzenie poprowadzi Daniel Adamczyk, wokalista radomskiego zespołu Alicetea, pasjonat i znawca muzyki, autor cyklu "Paczka Radomskich" na antenie Radia Radom oraz DJ Maciej Małecki.

W tężni solankowej nie lada gratka dla miłośników muzyki klasycznej. Wystąpią: Monika Gruszczyńska – sopran i Aleksander Kruczek – tenor. Soliści zaśpiewają z towarzyszeniem zespołu muzycznego i wykonają najbardziej znane i popularne przeboje muzyki operetkowej.

Monika Gruszczyńska to urodzona wrocławianka – tam też rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Podstawowej Szkole Muzycznej, później w Liceum Muzycznym w klasie fortepianu i organów. W 2000 r. ukończyła studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. W swojej karierze wystąpiła na wielu znanych i renomowanych festiwalach. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Śpiewała z wybitnymi artystami muzyki operowej i rozrywkowej. Na co dzień pracuje jako wykładowca na Politechnice Wrocławskiej, w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, prowadząc zajęcia z emisji głosu oraz jako nauczycielka śpiewu w Szkole Muzycznej w Trzebnicy.

Aleksander Kruczek to absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jana Ballarina oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych, m. in. II nagrody w XIV edycji konkursu W Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej, I nagrody w Międzynarodowym Konkursie im. Imricha Godina na Słowacji Iuventis Canti (2015), nagrody za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz.

 

 

Tags