Radomianie będą mogli bezpłatnie skorzystać z procedury in vitro. Miasto ogłasza konkurs dla podmiotów medycznych

2 czerwca 2022

Około 50 par z Radomia będzie mogło skorzystać z bezpłatnej procedury in vitro. Miasto przystępuje do realizacji programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Prezydent ogłosił konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay.com)

 

To jeden z projektów z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na jego realizację w budżecie miasta jest zaplanowana w tym roku kwota 600 tys. zł.

- Głównym celem programu jest ograniczenie zjawiska niepłodności i bezdzietności u mieszkańców Radomia. Szacujemy, że w tym roku z bezpłatnego leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro mogło skorzystać około 50 par - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Zgodnie z założeniami programu, jego uczestnicy, zarówno kobieta jak i mężczyzna, powinni być mieszkańcami Radomia i być w wieku od 20 do 40 lat. Musi też u nich zostać stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną, bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności.

Program będzie realizował i nabór uczestników przeprowadzi uprawniony podmiot leczniczy, wybrany w drodze konkursu. Oferent musi posiadać m.in. wykwalifikowaną kadrę medyczną, konieczną do realizacji programu, laboratorium diagnostyczne lub umowę współpracy z laboratorium diagnostycznym, a także gabinety lekarskie ginekologiczne z dostępem do USG.

Na oferty urząd miejski czeka do 15 czerwca.

Źródło: UM Radom

Tags