Radomska Orkiestra Kameralna inauguruje sezon. Na koncercie Piazzolla i Gershwin

25 września 2020

Radomska Orkiestra Kameralna inauguruje w sobotę, 26 września o godz. 19 nowy sezon artystyczny. Zespół wystąpi pod batutą Jana Jakuba Bokuna, który zaprezentuje się także jako solista (klarnet). Na fortepianie zagra Hanna Ptak.

 

Radomska Orkiestra Kameralna

 

Hanna Ptak jest uczennicą Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, laureatką Nagrody Specjalnej na XI Szkolnym Konkursie na Wykonanie Utworu z Orkiestrą.

Jan Jakub Bokun – wrocławski klarnecista i dyrygent, przewodniczący polskiego oddziału International Clarinet Association, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu Clarimania, założyciel i dyrygent orkiestry kameralnej Inter>Camerata. wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Jako klarnecista i dyrygent nagrał 14 albumów płytowych. Zawodowo związany z macierzystą uczelnią – Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, od 2012 roku jako doktor habilitowany.

W programie: Astor Piazzolla – Concierto para quinteto na klarnet i smyczki oraz Oblivion na klarnet i smyczki, Andrea i Ennio Morricone –  Nuovo Cinema Paradiso, George Gershwin – Koncert fortepianowy F-dur cz. I.

Uwaga! Bilety zakupione na koncert 25 kwietnia br. zachowują ważność na sobotnim koncercie.

Fot. Materiały prasowe/ ROK

Tags