Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczyna sezon. Zaprasza na koncert „Pejzaż polski”

21 września 2021

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczyna w sobotę, 25 września o godz.18.nowy sezon artystyczny. Zaprasza na koncert „Pejzaż polski” w wykonaniu zespołu „Cup of Time”. W programie utwory m.in. Chopina, Komedy, Namysłowskiego w nowych aranżacjach. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia.

 

Cup of Time (fot. Materiały prasowe/ROK)

 

- Pejzaż, bo oparty na mieszance muzyki klasycznej, jazzu, improwizacji i „world music”. Polski, bo nawiązujący do tańców narodowych oraz poświęcony twórczości największych kompozytorów znad Wisły - wyjaśnia Agnieszka Stanicka z biura koncertowego ROK.

W sobotni wieczór usłyszymy zatem kompozycje Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy, w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego, na kwartet (flet, skrzypce, akordeon, wiolonczela) i orkiestrę smyczkową. 

Tym razem, Radomska Orkiestra Kameralna Orkiestra zaprosiła kwartet, którego nie sposób inaczej opisać, jak muzyczni flirciarze. W swoim dorobku Agnieszka Cypryk, Ryszard Borowski, Krzysztof Lenczowski i Rafał Grzaka mają „romans” z muzyką barokową,  są za pan brat z utworami międzywojennymi, nieobca jest im także twórczość Zbigniewa Namysłowskiego. Czas spędzony z nimi to muzyczna podróż za dziesiątki uśmiechów, a obecność Krzysztofa Lenczowskiego – członka Atom String Quartet – gwarantuje wiolonczelową siłę rażenia.

Nie zabraknie także utworów spod pióra samego Zbigniewa Namysłowskiego „Namysłowera” - legendy polskiego jazzu, który wspiera „Cup of time” nie tylko kompozycjami, ale i…występami na wspólnej płycie. Tym samym wysłuchamy najciekawszych pozycji z repertuaru zespołu, liczącego już ponad 200 dzieł. Repertuaru, który nieustannie się rozrasta.

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia. Aby je otrzymać należy w piątek, 24 września o godz.11 pod nr tel. 507 601 664 przysłać SMS o treści "ROK", podając imię i nazwisko.

Tags