Radomski Festiwal Jazzowy w Łaźni. Zagra The Flying Jazz Band

23 października 2020

Łaźnia zaprasza w sobotę, 24 października o godz. 18 na Radomski Festiwal Jazzowy pod hasłem „Promujemy swoich (!)”. Zaprezentuje się The Flying Jazz Band. Obowiązuje limit miejsc. Bezpłatne wejściówki dostępne do wyczerpania.

 

Artur Alter

 

To premierowy koncert w wykonaniu muzyków rodzimej sceny. Warto zaakcentować kontekst, który wygenerował zdarzenie, mianowicie oddolną energię jam sessions wspieranych przez właścicieli radomskich lokali o ambicjach piwnic artystycznych, jak pełnoletnia, legendarna Nasza Szkapa czy stosunkowo młode ArtCaffe. Energię wędrującą – „fruwającą” na styku płynnego przełączania składów instrumentalistów. Tym razem projekt ograniczony liczebnie i dostosowany do wymogów scenicznych miejskiej instytucji kultury. Ponadto mocno aktualny, bo odwołujący się do zjawisk życia społecznego z okresu mniej więcej ostatniego roku. Choć współtworzący go muzycy, każdy z osobna ma na swoim koncie całkiem spore doświadczenia z lat wcześniejszych.

Artur Alter - współorganizator cyklicznego jam session "Jazz w Szkapie/ArtCaffe", koncentrującego grupę około 30 radomskich muzyków. Brał udział w nagraniu dwóch płyt "Arytmia" (The Crunch, 2013) oraz "Jazzualna SOLO" (płyta solowa, 2018).

Damian „Demon” Czarnecki - radomski trębacz zespołu „Alicetea”, współpracował ze Skubasem, Jamalem, Big Bandem Mundana, JMS Band. Porusza się w różnych nurtach od jazzu po muzykę elektroniczną.

Tomasz Grabski - student muzykologii na KUL-u, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych IV klasy II stopnia w Radomiu, uczący się pod okiem Pawła Kwaśnego, nauczyciel gry na gitarze, uczestniczył w wielu projektach, prowadził muzyczny zespół młodzieżowy, gitarzysta big bandu Mundana, DJ i wodzirej, konferansjer imprez okolicznościowych, na gitarze gra od 13 lat.

Grzegorz Olewiński - puzonista, drogę muzyczną rozpoczynał w Orkiestrze Grandioso, uczył się w PSM I i II stopnia w Radomiu w klasie Henryka Małeckiego. Już w liceum ciągnęło go do muzyki rozrywkowej. W 2002 roku dołączył do zespołu Le Illjah z którym to w 2003 roku na Ostróda Reggae Festival zdobył główną nagrodę. Kolejne sukcesy odnosił z formacją Alicetea. I miejsce na Reggae w Kielcach 2007, I miejsce na Reggae na Piaskach 2008, nagroda publiczności w konkursie Przebojem Na Antenę 2009, półfinał programu Must Be The Music. Na koncie ma cztery płyty długogrające. Wiele lat współtworzył Big Band Mundana, koncertuje i nagrywa jako muzyk sesyjny.

Artur Pacek – pisze o sobie: perkusista z przypadku i zamiłowania

Jakub „Janus Kwinta” Sak – pedagog, nauczyciel wychowania muzycznego. W latach 1985-1987  reprezentował Radom z Beatą Strzechą oraz Edytą Głogowską w ogólnopolskich przeglądach poezji śpiewanej w Gdańsku. Klawiszowiec w zespole Foxy Kox. Fascynuje go jazz, funk oraz blues. Współorganizator i uczestnik radomskich jam sessions „Jazz w Szkapie”/Art Cafe.

Fot. Materiały prasowe/Łaźnia

Tags