Razem bezpieczniej

10 września 2007
Trzystu samorządowców z Mazowsza zostanie przeszkolonych w ramach rządowego projektu „Razem bezpieczniej”. O jego realiazacji rozmawiali dziś w Radomiu przedstawiciele samorządów lokalnych, MSWiA, policji.  Program realizuje wielu uczestników


Spotkanie w „Resursie” zaingurowało cykl szkoleń. - Celem dzisiejszego jest nawiązanie ścisłej współpracy instytucji administracyjnych, policji, samorządu terytorialnego oraz innych organizacji działających w obszarze bezpieczeństwa publicznego – tłumaczy wicewojewoda mazowiecki Cezary Pomarański.
 
„Razem bezpieczniej” to rządowy program, który ma na celu ograniczenie przestępczości i realny wzrost bezpieczeństwa. Jest realizowany w całej Polsce, także w Radomiu, Płocku i Ostrołęce.

 - Udało nam się uzyskać 339 tys. zł na realizację programu. Zgłoszonych zostało kilkanaście projektów, z czego „przeszło” osiem, a cztery zyskały akceptację – podkreśla Pomarański. - Były też województwa, które nie dostały ani złotówki - dodaje.

Wszelką pomoc przy realizacji programu w Radomiu zadeklarował prezydent Andrzej Kosztowniak, który zapowiedział, że miasto włączy się do niego aktywnie i będzie współpracowało ze wszystkimi instytucjami. 
Wśród projektów znajdzie się m.in: realizowany  w Żyrardowie, a dotyczący  poprawy bezpieczeństwa w rodzinie; w Radomiu będzie to poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w szkole oraz w drodze do i ze szkoły.