Rejsem do Turcji radomskie lotnisko rozpoczęło wakacyjny sezon. Port przywitał dziś dziesięciotysięcznego pasażera (aktualizacja)

3 czerwca 2023

Dziesięciotysięcznego pasażera, właściwie pasażerkę, odprawiło Lotnisko Warszawa-Radom. To pani Patrycja, radomianka, która razem z rodziną leciała na wczasy do Turcji. Z portu na Sadkowie można od dzisiaj latać samolotami wyczarterowanymi przez biura podróży. Pierwszy z nich wyląduje w Antalyi.

 

Pani Patrycja jest dziesięciotysięćzną pasażerką lotniska w Radomiu

 

- W ciągu pięciu tygodni funkcjonowania lotniska odprawiliśmy 10 tys. pasażerów. Tym samym, w krótkim czasie pobiliśmy już roczny rekord z 2016 roku. To bardzo dobry rezultat, cieszymy się, że z usług lotniska korzysta tak wielu podróżnych. To również pokazuje, że port ma duży potencjał, a samo lotnisko nie jest już tym sprzed kilku lat – poinformowała podczas briefingu prasowego niedługo przed odlotem samolotu do Turcji Anna Dermont, rzeczniczka Lotniska Warszawa-Radom.

Pani Patrycja byłą mile zaskoczona tym ,ze to ona została uznana za dziesięciotysięcznego pasażera. - Bardzo się cieszę, że mamy w Radomiu lotnisko, przy którym niedaleko zresztą mieszkamy. Bardzo jestem z tego dumna, na pewno jeszcze nie raz będziemy z naszego portu korzystać - zapewniała Patrycja Dymarek, która w prezencie od PPL dostała zestaw walizek podróżnych.

Pasażerowie, którzy lecieli dzisiaj do Antalayi również chwalili lotnisko. - Latam często i liczy się dla mnie odległość z domu do lotniska. A z Kielc, to bardzo dogodne połączenie - podkreślał pan Tomasz.

Równie zadowolona była rodzina z Kraśnika. - Bardzo nam się podoba. Odprawa nie trwa długo, wszystko jest doskonale zorganizowane - zapewniało małżeństwo z dwojgiem dzieci.

Pasażerowie nie narzekali, że samolot z Antalyi, który leciał po nich do Radomia, wystartował z Turcji z półgodzinnym opóźnieniem.

W samym maju Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło łącznie 8 334 pasażerów. W pierwszych tygodniach funkcjonowania port obsługiwał rejsy rozkładowe do Paryża i Rzymu. Dzisiaj wystartowały loty czarterowe do Antalyi obsługiwane przez LOT, a wkrótce do tego samego miasta polecą samoloty Enter Air. Również niebawem ruszą połączenia czarterowe do Tirany. PLL LOT obsługiwać będą również rejsy rozkładowe do Prewezy, Warny, Tirany i, tak jak dotychczas, do Rzymu i Paryża.

Kolejna dobra wiadomość dotyczy komunikacji z lotniskiem. Od 26 czerwca startują shuttle busy na Lotnisko Warszawa-Radom z Kielc przez Skarżysko-Kamienną. Koszt biletu dla podróżnych, podobnie, jak w przypadku busów z Warszawy, to zaledwie 5 zł.

Bożena Dobrzyńska

 

 

Tags