Rewitalizacja odzyskała prawie 1 mln zł, który straciła w wyniku oszustwa

13 kwietnia 2021

Gminna spółka Rewitalizacja, która straciła w wyniku oszustwa „na policjanta” ponad 1, 5 mln zł odzyskała ponad 950 tys. zł – podało w komunikacie dla mediów biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Radomiu. To wynik działań policji i prokuratury.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

"Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że miejska spółka Rewitalizacja, która padła ofiarą oszustwa, odzyskała ponad 950 tysięcy złotych. Trwa dalsze postępowanie w tej sprawie. Liczymy na to, że uda się odzyskać całą wyłudzoną kwotę. Dziękujemy radomskiej policji i prokuraturze za bardzo sprawne działanie i zaangażowanie w wyjaśnienie tej sprawy' - czytamy w komunikacie magistratu.

Przypomnijmy: 24 marca z konta Rewitalizacji zniknęło ponad 1,5 mln zł. Jak się okazało, osoba podająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała główną księgową, że pieniądze spółki są zagrożone atakiem hakerskim, po czym pracownica przekazała przestępcy kody do przelewów bankowych. Wykonano 20 przelewów w ciągu czterech godzin, w tym pięć udało się zablokować.

Główna księgowa została dyscyplinarnie zwolniona z pracy, a funkcję prezesa Rewitalizacji stracił Włodzimierz Konecki, którego odwołała rada nadzorcza. Nowym prezesem spółki jest Robert Rutkowski.

bdb

Tags