Roboty na pętli na Michałowie. Autobusy będą zatrzymywać się w innych miejscach

16 sierpnia 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami na pętli Os. Michałów i zamknięciem stanowiska południowego, od środy, 17 sierpnia autobusy linii 3 i 24 będą zatrzymywały się w zmienionych lokalizacjach. Zmiany nie będą dotyczyć linii 7 i N1.

 

 

Południowe stanowisko na pętli zostanie do odwołania zamknięte dla ruchu autobusów z powodu budowy nowej płyty postojowej o nawierzchni betonowej. Uruchomione będzie w zamian tymczasowe stanowisko wschodnie (za wjazdem na pętlę), na które zostanie przeniesiony w tym okresie przystanek Os. Michałów 04.

Podczas obowiązywania powyższych zmian autobusy będą zatrzymywały się w następujących lokalizacjach: na przystanku Os. Michałów 02 (stała lokalizacja, obok budynku administracji Spółdzielni Mieszkaniowej Michałów) - linia 7 w kierunku pętli Os. Południe, linia 24 w kierunku pętli Długojów Górny, Małęczyn Nowy lub Grzmucin oraz linia N1 w kierunku pętli Os. Prędocinek (przelotowa obsługa przystanku); na przystanku Os. Michałów 04 (tymczasowa lokalizacja, na chodniku pomiędzy wjazdem na pętlę a stacją trafo) - wyłącznie linia 3 w kierunku pętli Idalin.

Powyższe zmiany przystankowe dla autobusów linii 3 i 24 będą obowiązywały od początku ich kursowania w dniu 17 sierpnia (czyli od około godziny 4:50).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania pętli albo do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Uwaga! Z powodu braku możliwości podjazdu pod ładowarkę na tej pętli linia 3 nie będzie do odwołania obsługiwana autobusami elektrycznymi, które są wyposażone w kasowniki z możliwością zakupu biletu przy użyciu karty płatniczej.

Tags