• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rowerzyści wyjadą z Rynku w kierunku Rajca Szlacheckiego. Mogą być utrudnienia w ruchu

8 października 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem rowerzystów w niedzielę, 10 października w godz. około 9-9.45 wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu oraz w komunikacji miejskiej we wschodniej części Radomia.

 

Zdjęcie ilustracyjna

 

Kolumna rowerzystów wyruszy o godz. 9 z Rynku w Radomiu, a następnie przejedzie pod nadzorem policji przez ulice: Wolność, Reja, Tybla, Czumy, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Zbrowskiego, Żółkiewskiego, Kozienicką oraz Kędzierskiego - w stronę Rajca Szlacheckiego w gminie Jedlnia-Letnisko. Po przejeździe przez powiat radomski uczestnicy powrócą w godzinach popołudniowych do Radomia (wjazd nastąpi ulicą Wapienną, a zakończenie - obok budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Mazowieckiego na Glinicach). Popołudniowa część przejazdu przez miasto nie będzie odbywała się już w formie zorganizowanej kolumny. Rowerzyści będą wtedy jechali w rozproszeniu lub w mniejszych grupach.

Przejazd może spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym, a także ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej na większości linii (nie będzie to dotyczyło wyłącznie linii 2, 5, 11 i 14).

Przejazd zorganizowanej kolumny rowerzystów będą zabezpieczali funkcjonariusze policji. Zgodnie z wydaną decyzją uczestnicy imprezy są zobowiązani do poruszania się tylko po prawej stronie drogi (zajmując nie więcej niż jeden pas ruchu!), nieprzekraczania osi jezdni oraz do zachowywania szczególnej ostrożności. W przejeździe tym nie mogą brać udziału żadne samochody (nie licząc radiowozów) - dopuszczalny jest jedynie przejazd rowerzystów i pojazdów pomocy medycznej. MZDiK nie odpowiada za ewentualne zmiany trasy niezgodne z wydaną decyzją.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w sąsiedztwie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta.

Tags