Ruch wokół cmentarzy

31 października 2007
Ruch jednokierunkowy, objazdy, dodatkowe parkingi. Jak zawsze 1 listopada na kierowców i pieszych czeka sporo zmian w organizacji ruchu. Limanowskiego jest zamknięta

Jak informuje MZDiK od dziś do końca tygodnia całkowicie zamknięta dla ruchu będzie ul. Limanowskiego od ul. Tytoniowej do Maratońskiej. W związku z remontem ul. Maratońskiej ruch będzie się tam odbywał w obu kierunkach, ale jedną nitką.

Ci, którzy 1 listopada odwiedzą cmentarz przy ul. Warszawskiej będą mogli zaparkować swoje samochody na terenie Automobliklubu Radomskiego. Z drugiej strony cmentarza na odcinku ul. Kozienickiej, będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. Kierowcy będą musieli zostawić auta na parkingach przy kościele lub na ul. Północnej.

Tak jak w latach ubiegłych przy cmentarzu na Firleju ruch będzie się odbywał jednokierunkowo od ul. Warszawskiej w kierunku Energetyków. Wyjechać z nekropolii będzie można objazdem. Tylko autobusy miejskie będą mogły zawrócić ulicą Barlickiego do Warszawskiej. Na ul. Witosa również wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od strony ul. Warszawskiej w kierunku Wincentowa. Wyjazd będzie się odbywał objazdem przez ul. Relaksową i Wielogórę. Tylko autobusy miejskie pojadą w obie strony.

Kierowcy muszą również pamiętać, że z powodu remontów zamknięte dla ruchu będą także ulice: Reja, Żeromskiego i Słowackiego (od Łaźni do 25 Czerwca), oraz wlot do ul. Staromiejskiej.

Wjeżdżający do Radomia od strony Warszawy, muszą pamiętać o remoncie na krajowej siódemce pomiędzy Białobrzegami a Jedlińskiem. Obowiązywać będą ograniczenia prędkości do 40 km na godzinę. Utrudnienia pojawią się także na obwodnicy Grójca. Tu także będą obowiązywały ograniczenia prędkości.

Jak w długi weekend będą kursować autobusy komunikacji miejskiej zobacz: Komunikacja