Rządowy Program Inwestycji Lokalnych. Radom składa wnioski o pieniądze na przebudowę Wolanowskiej I SOR-u

29 grudnia 2020

Modernizacja ulicy Wolanowskiej i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym – to dwie inwestycje, na których realizację miasto chce pozyskać wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łącznie wsparcie wyniosłoby 44,5 mln zł.

 

Miasto chce pozyskać łącznie ponad 44 mln zł

 

To kolejna transza tego programu. W ogólnopolskiej puli do podziału jest kwota 1 mld 650 mln zł (w poprzednim rozdaniu rząd rozdysponował 4 mld 350 mln zł.)

- Wnioskujemy o dofinansowanie dwóch zadań. Jedno z nich to przebudowa ulicy Wolanowskiej. To wlot do naszego miasta od strony Łodzi. Chcemy przyszłym pasażerom lotniska zapewnić sprawny i wygodny dojazd do niego - wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski.

Drugi z wniosków dotyczy rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Raz już zgłaszaliśmy ten projekt, ale niestety nie został on uwzględniony. Nie tracimy jednak nadziei i ponownie występujemy o dofinansowanie, bo zdajemy sobie sprawę jak ważna to inwestycja dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom Radomia i regionu - podkreśla prezydent.

Wniosek dotyczący przebudowy ulicy Wolanowskiej opiewa na 17 mln zł, natomiast na rozbudowę SOR-u  gmina chciałaby pozyskać 27,5 mln zł.

W poprzedniej edycji RPIL Radom uzyskał 30 mln zł na przebudowę wiaduktu łączącego ulicę Żeromskiego z Lubelską.

kat

Źródło: UM Radom

Tags