Samoloty i piloci trenują na niebie przed Air Show w Radomiu. Znamy minutowy program pokazów!

22 sierpnia 2023

Głośno robi się nad radomskim niebem, a to widomy – albo bardziej słyszalny – znak tego, że do Air Show już naprawdę blisko. Bardzo blisko. Organizatorzy zaprezentowali w mediach społecznościowych minutowy program pokazów, ale zaznaczają, że jest on jeszcze wstępny i będzie aktualizowany.

 

Ćwiczą Orliki (fot. 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu/ Facebook) 

 

Jak dotychczas mieliśmy możliwość obserwowania na niebie przede wszystkim zespół akrobacyjny „Orlik” z rodzimej 42. Bazy Lotnictwa Szkoleniowego na Sadkowie, który systematycznie trenuje przed pokazami. Pojawiają się już jednak także inne samoloty. Wczoraj przyleciał samolot myśliwsko- bombowy Su-22, który będzie prezentowany na wystawie statycznej. Taka sama maszyna weźmie udział w pokazach dynamicznych, również podczas sobotnich pokazów wieczornych, a dużą atrakcją będzie symulowane bombardowanie w wykonaniu właśnie z Su-22.

Na Sadkowie odbył się również dzisiaj ograniczony trening defilady z udziałem F-16, Mig-29 i śmigłowców. W tym roku w defiladzie będzie uczestniczyć  70 maszyn, praktycznie wszystkie rodzaje samolotów i śmigłowców, którymi dysponuje polskie lotnictwo wojskowe. 

Znany jest także  minutowy program Air Show. Prezentujemy go poniżej.

Tags