Słowackiego na koniec września
Miasto (a w jego imieniu MZDiK) od jakiegoś czasu spiera się z Interbudem o ślimaczące się tempo robót. Zgodnie z umową miały się one zakończyć do 31 lipca. Wczoraj odbyły się kolejne rozmowy pomiędzy stronami, - Wykonawca wycofał się z żądania wydłużenia terminu zakończenia inwestycji do 31 października. Zgodnie ze stanowiskiem prezydenta prace powinny zakończyć się zatem do 30 września - informuje Marek Ziółkowski z MZDiK.
Jak podkreśla, na ul. Słowackiego musi być zamontowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicami Skaryszewską i Idalińską oraz z ulicą Malenicką. O to wnioskowali mieszkańcy Idalina i Malenic. - Pojawiły sie też trudności z odwodnieniem pasa drogowego, które spowodowały pilny remont kanału odprowadzającego wody deszczowe. Wodociągi Miejskie zakończyły te prace dopiero przed miesiącem - wyjaśnia Ziółkowski. Wymienia też kolejne argumenty za przedłużeniem remontu: rozszerzenie zakresu robót o dodatkowe przyłącza kanalizacji sanitarnej (niezinwentaryzowane i z tego względu nieuwzględnione przez projekt), a także konieczność dodatkowego odwodnienia niektórych działek.
Modernizacji na Słowackiego nie sprzyjała też pogoda, w tym m.in. obfite opady w drugiej połowie maja, kiedy przy wykonywaniu kanalizacji deszczowejnie mógł pracować ciężki sprzęt.
Ból radomian narażonych na utrudnienia w tym rejonie miasta MZDiK zamierza złagodzić nieco lepszymi wiadomościami. - Już wkrótce planujemy udostępnić dla ruchu kołowego odcinek ulicy Słowackiego od ronda Matki Bożej Fatimskiej do ulicy Malenickiej - zapewnia Ziółkowski.
Zapowiada także, że wybrane ulice Idalina i Janiszpola (m.in. Wiertniczej, Mikosa i Bieszczadzkiej), gdzie z powodu objazdów zwiększył się ruch, zostaną niebawem wyrównane. - Natomiast po zakończeniu przebudowy ulicy Słowackiego planujemy przebudowę dróg w tej części miasta w ramach tak zwanych inwestycji czynowych. Mamy już pozwolenia na budowę ulic: Gołaszewskiego i Naruszewicza. Dokumentacja projektowa jest przygotowywana dla Wiertniczej, Bieszczadzkiej, Gnieźnieńskiej, Bacha, Bacewicz, Majowej i Mikosa - wylicza Marek Ziółkowski. - Przepraszamy, zwłaszcza mieszkańców południowo-wschodniej części Radomia oraz przejezdnych, korzystających z drogi krajowej numer 9 za wszelkie niedogodności - dodaje.
(bdb)