Spotkania z muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. W zabytkowym kościółku zagra światowej sławy skrzypek Vadim Brodski

14 czerwca 2024

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza w niedzielę, 16 czerwca o godz. 17 na koncert inaugurujący VI edycję Spotkań z Muzyką. To niecodzienne artystyczne wydarzenie odbędzie się w pięknym wnętrzu zabytkowego kościoła pw. św. Doroty z Wolanowa. Zagra światowej sławy skrzypek Vadim Brodski.

 

Koncert odbędzie się w zabytkowym kościele z Wolanowa

 

Muzeum gościć będzie jednego z najwybitniejszych skrzypków europejskich prof. Vadima Brodskiego, zwycięzcę VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, jednego z nielicznych skrzypków w historii, który miał zaszczyt zagrać na słynnym instrumencie Guarneri del Gesù, należącym do Niccolò Paganiniego.

Na organach zagra dr Emanuel Bączkowski, organista, improwizator, laureat międzynarodowych konkursów organowych, prelegent na międzynarodowych sesjach naukowych.

W programie koncertu znajdą się m.in. kompozycje takich twórców, jak Antonio Vivaldi, Nicolo Paganini, Henryk Wieniawski oraz Stefan Wrocławski. Muzyczną niespodzianką będzie "Ave Maria" na skrzypce i organy Stefana Wrocławskiego, radomskiego kompozytora i organisty.

Dotychczas w ramach Muzycznych Spotkań radomski skansen gościł znakomitych artystów, m.in. meksykańską sopranistkę Alejandrinę Vázquez Ramírez, marokańskiego wokalistę Gerarda Edery'ego, szkockiego dudziarza sir Lindsey'a Davidsona, oboistę Tytusa Wojnowicza, jak również wybitnych aktorów: Maję Komorowską, Daniela Olbrychskiego, Wojciecha Wysockiego.

 

 

Tags