Spotkanie w muzeum. Marek Kowalik promuje książkę o dworach i pałacach

1 grudnia 2021

Powiatowy Instytut Kultury zaprasza w piątek, 3 grudnia o godz. 18 do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu na spotkanie z Markiem Wiesławem Kowalikiem oraz na promocję jego książki „Dwory i pałace południowej części województwa mazowieckiego. Powiat radomski i okolice”.

 

 

Książka, której wydawcą jest Starostwo Powiatowe w Radomiu, ukazała się w 2020 r., to pierwsza publikacja tak dogłębnie i całościowo poświęcona zespołom pałacowo- parkowym naszego regionu i Radomia. Nic więc dziwnego, że pierwszy nakład książki rozszedł się błyskawicznie a autor trzymał w marcu tego roku Nagrodę Św. Kazimierza przyznawaną przez prezydenta Radomia za działania na rzecz lokalnej tradycji, historii i dziedzictwa kulturowego. Teraz, ukazuje się drugie wydanie "Dworów...".

Publikacja liczy ponad 500 stron, na których autor zabiera czytelników w podróż do 24 ocalałych dworów oraz blisko 60 pozostałości po nich w Radomiu i powiecie radomskim. Opisano też dzieje kilkunastu obiektów w sąsiednich powiatach.

Spotkanie poprowadzi Renata Metzger, dyrektor Powiatowego Instytutu Kultury (instytucja ta jest wydawcą drugiego nakładu). Podczas spotkania będzie można także nabyć publikację.

Partnerem wydarzenia jest Muzeum im. J. Malczewskiego. Autor przez lata zasiadł w Radzie Programowej tej instytucji.  

 

 

 

Tags