Spotkanie z Agnieszką Jelonek. Autorka promuje książkę „Trzeba być cicho”

8 lutego 2022

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie w środę, 9 lutego o godz.17 laureatka Nagrody Literackiej Miasta Radomia 2021 – Agnieszka Jelonek. Wyróżnienie to otrzymała w kategorii książka literacka za „Koniec świata, umyj okna”. Lutowe spotkanie będzie jednak połączone z promocją gorącej nowości wydawniczej pt. „Trzeba być cicho”, czyli najnowszej książki autorki.

 

Agnieszka Jelonek Fot. Materiały prasowe/MBP Radom

 

A tak zapowiada „Trzeba być cicho” Wydawnictwo Cyranka: „Luna i Theo czują, że ich małżeństwo weszło w okres stagnacji. W nadziei na zmianę wprowadzają się do starego wiejskiego domu, nie sami jednak, lecz z przyjaciółką – przeciwieństwem Luny, kimś pomiędzy dzieckiem a szeptuchą. Pod jej wpływem w Lunie zaczynają odzywać się sekrety z dzieciństwa; domagają się ujawnienia. A przecież chciała tylko poudawać, że jest kimś innym, córką innego ojca, żoną innego męża. Pragnienie, żeby coś się w życiu zmieniło ziszcza się, ale nie tak, jak sobie wyobrażała. Należało marzyć ostrożnie”.

Agnieszka Jelonek – autorka opowiadań, scenarzystka, blogerka i dziennikarka. Publikowała reportaże i wywiady, często dotyczące twórczości kobiet. Prowadzi blog tylkospokojnie.com. Zajmuje się pisaniem seriali telewizyjnych. W 2015 roku za zbiór opowiadań „Babidło” otrzymała pierwszą nagrodę Konkursu Literackiego im. Henryka Berezy. Za książkę „Koniec świata, umyj okna” otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Radomia oraz nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Odkryć Empiku. Posiada czarny pas w walce z nerwicą lękową. Lubi spędzać czas z synem i letnie dni po godzinie osiemnastej.

Z Agnieszką Jelonek porozmawia Marta Trojanowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12.

Tags