Sprzedawał w swoim sklepie nielegalne papierosy. Skarb państwa mógł stracić 230 tysięcy złotych

9 czerwca 2021

Ponad 230 tys. zł mógł stracić skarb państwa, gdyby wprowadzono na rynek prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które ujawnili policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z Grójca. Funkcjonariusze zatrzymali też 54-latka, który posiadał te wyroby.

 

fot. KPP Grójec

 

Miniony wtorek okazał się wyjątkowo pechowy dla jednego z mieszkańców gminy Grójec, który miał w planach zarobienie sporej ilości gotówki. Jedyny szkopuł polegał na tym, że chciał wzbogacić się w nielegalny sposób. - Wczoraj 54-latek został zatrzymany przez grójeckich policjantów, gdy w prowadzonym przez niego sklepie funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy, które oferował do sprzedaży. Kolejny nielegalny towar mundurowi znaleźli podczas przeszukania jego mieszkania. Łącznie zostało zabezpieczonych blisko 10 tys. paczek nielegalnych papierosów - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wojcik z KPP w Grójcu.

Jak wyliczyli policjanci, gdyby podejrzanemu udało się wprowadzić papierosy na nielegalny rynek, naraziłby skarb państwa na straty rzędu ponad 230 tys. zł wynikających z uszczuplenia podatku akcyzowego i podatku VAT. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Musi on także liczyć się z karą pozbawienia wolności do trzech lat.

kat

 

Tags