Sroka rezygnuje

25 maja 2007
Dyrektor Teatru Powszechnego złożył prezydentowi Radomia rezygnację ze stanowiska. Adam Sroka nie zgadza się na „ręczne” sterowanie sceną przez wiceprezydenta Ryszarda Fałka.Adam Sroka


- Po raz pierwszy w mojej pracy zdarzyło się, by ktoś administracyjnie wymuszał na teatrze zmiany w repertuarze – wyjaśnia Sroka. Jak podkreśla dyrektor, chodzi o odgórnie narzuconą przez wiceprezydenta Fałka listę lektur, która teatr miałby inscenizować. -  Dlatego uznałem, że w tej sytuacji rezygnacja to jedyne wyjście – dodaje.

Zdaniem wiceprezydenta obowiązkowe wizyty w teatrze mogą nauczyć młodych ludzi odbioru sztuki. Fałek ma przedstawić prezydentowi Andrzejowi Kosztowniakowi odpowiedź na pismo Adama Sroki. Decyzje zapadną zatem w przyszłym tygodniu. Na 30 maja Adam Sroka zwołał konferencje prasową, podczas której zapewne wyjawi więcej szczegółów konfliktu z władzami m miasta.

Sroka wygrał konkurs na dyrektora Teatru Powszechnego w 2001 roku. Trzyletni kontrakt został potem przedłużony, wygasłby w końcu 2009r.