• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Stanisław Soyka w Radomiu. Koncert odbędzie się w szkole muzycznej

3 grudnia 2021

Stanisław Soyka z koncertem w Radomiu. Artysta wystąpi w sobotę, 4 grudnia o godz. 19 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga przy ul. 25 Czerwca 70 na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”.

 

Soyka Kwintet (fot. Materiały prasowe/MOK Amfiteatr)

 

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka", pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo" Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś..." Czesława Miłosza, „Koniugacje" Haliny Poświatowskiej, „Tylko brać" Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi", w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic", „Cud niepamięci" czy „Tolerancja".

Artysta tym razem wystąpi z zespołem Soyka Kwintet. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, syn Kuba na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych.

Soyka Kwintet stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Bilety w cenie 69 zł w przedsprzedaży, 79 zł w dniu koncertu.

 

 

Tags