• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Stop grypie! Rozpoczynają się bezpłatne szczepienia dla seniorów

26 września 2018

Kolejna edycja szczepień ochronnych dla seniorów rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Radomski Szpital Specjalistyczny. Programem zostaną objęci mieszkańcy Radomia powyżej 65. roku życia. Informacji na ten temat udziela wydział zdrowia magistratu.

Screenshot_2018-09-26 Stop grypie Specjalny program dla radomskich seniorów

- Koszt zakupu szczepionki w aptece to kilkadziesiąt złotych. Niestety nie każdego seniora stać na taki wydatek, dlatego każdego roku kupujemy szczepionki dla najstarszych mieszkańców Radomia. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, z bezpłatnych szczepień będzie mogło skorzystać trzy i pół tysiąca seniorów – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Bezpłatne szczepienia dla osób po 65. roku życia będą prowadzone od 3 października w godzinach od 14 - 17 codziennie oprócz sobót i niedziel w laboratorium Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, które mieści się  przy ul. Tochtermana obok stacji pogotowia.

Osoby zgłaszające się do zaszczepienia powinny mieć przy sobie dowód osobisty. Dodatkowe informacje można uzyskać: pod nr tel. 48 36 15 454,  48 36 20 552 oraz w wydziale zdrowia Urzędu Miejskiego, ul. Żeromskiego 53, p.176A.

Źródło: UM Radom

Tags