Stosował przemoc m.in. wobec partnerki w ciąży. Psem rzucił o podłogę łamiąc mu kości

6 marca 2023

41-latek stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec partnerki i jej córki. Podczas jednej z kłótni swoją agresję wyładował także na psie, rzucając nim o podłogę. Mężczyzna został zatrzymany. Po przedstawieniu zarzutów decyzją sądu agresor na trzy miesiące trafił do aresztu.

 

 

W miniony czwartek mieszkanka powiatu grójeckiego zadzwoniła na numer alarmowy prosząc o pomoc. Poinformowała, że jej 41-letni partner stosuje wobec rodziny przemoc. Interweniującym policjantom wyjaśniła, że sytuacje powtarzają się od dłuższego czasu. - Ustalono, że mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu m. in. awanturuje się, używa słów wulgarnych oraz uderza będącą w ciąży partnerkę oraz jej córkę. Wielokrotnie groził również pozbawieniem życia. Podczas ostatniej awantury rzucił małym psem o podłogę, w wyniku czego zwierzę doznało złamania kości udowej i obrzęku płuc. Sprawca interwencji uciekł z domu przed przyjazdem policjantów - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Funkcjonariusze z Chynowa ustalili, gdzie przebywa i zatrzymali mężczyznę pod innym adresem, trafił on następnie do policyjnego aresztu. W piątek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną oraz nad zwierzęciem. W sobotę grójecki sąd po analizie akt postępowania, chroniąc pokrzywdzonych aresztował podejrzanego na trzy miesiące.  

kat

Tags