• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Strefa Komfortu w Elektrowni. W Kinie na Leżakach film o pięknej i młodej wiedźmie

22 sierpnia 2021

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na projekcje filmowe w ramach Strefy Komfortu 2021. We wtorek, 24 sierpnia, godz.20.30 w Kinie na Leżakach obejrzymy amerykański horror „Czarownica miłości” w reżyserii Anny Biller.

 

Filmy wyświetlane są na tarasie (fot. MCSW Elektrownia)

 

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.

Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością. Dzięki temu połączeniu "Czarownica miłości" na pewno rzuci czar na widzów. Nawet jeśli jej bohaterka będzie miała z tym spore problemy.

Projekcje odbywają się  we wtorki na tarasie Elektrowni. Godzina rozpoczęcia seansów jest umowna (zaczynają się,  gdy jest ciemno). Bilety w cenie 8 zł są w sprzedaży tylko w dniu projekcji, od godz. 14.

Tags