Studentka radomskiego uniwersytetu wygrała konkurs na projektowanie obuwia

4 lipca 2021

Justyna Torbickia z Uniwersytetu Tchnologiczno-Humanistycznego w Radomiu wygrała konkurs „Zaprojektuj kolekcję dla CCC”. Studentka wydziału sztuki tej uczelni została doceniona za propozycję tzw. kapsułowego konceptu dla marki Sprandi.

 

 

Poza nagrodą pieniężną, laureatka otrzyma także możliwość odbycia stażu w dziale kreacji Grupy CCC.

Konkurs miał na celu wyłonienie młodych talentów w dziedzinie projektowania obuwia, torebek i akcesoriów. Uczestnicy projektowali kolekcję kapsułową dla jednej z marek własnych Grupy CCC: Gino Rossi, Lasocki, Jenny Fairy i Sprandi.

– Założeniem projektu jest również stworzenie artystom wkraczającym w świat mody okazji do zaprezentowania swoich umiejętności projektowania butów i torebek. Komisja konkursowa, wybierając zwycięzców, zwracała uwagę nie tylko na dostosowanie propozycji do bieżących trendów, ale także ich funkcjonalność oraz użyteczność. Zgłoszone prace były bardzo ciekawe i wpisywały się w wizję marek CCC – podkreśla Valeriya Musina, dyrektor kreatywny Grupy CCC.

- Uczestnicy konkursu stworzyli interesujące projekty zgodne z tematami przewodnimi organizatora. Dlatego gratuluję zwyciężczyni oraz każdej osobie, która podjęła się stworzenia kolekcji kapsułowej. Dla studentów takie inicjatywy to szansa, aby pokazać nie tylko swój talent, ale także zobaczyć, jak faktycznie wygląda proces tworzenia dla dużych firm. Było to nie lada wyzwanie, któremu sprostali i pokazali swoją pasję do mody – ocenia dr hab. Hanna Wojdała-Markowska z Wydziału Sztuki UTH, pełniąca funkcję komisarza konkursu.

kat

Tags