Sukcesy radomskiej Orkiestry Grandioso. Z Niemiec wróciła z kolejnymi medalami

5 lipca 2022

M.in. srebrny medal i wicemistrzostwo Europy w konkurencji Parada Marszowa przywiozła z Rastende w Niemczech Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso. To kolejny sukces radomskiego zespołu pracującego pod kierunkiem Dariusza Krajewskiego.

 

fot. MOD Grandioso

 

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią (ostatni konkurs odbył się w 2019 r.), w pierwszych dnia lipca odbyły się 65. Międzynarodowe Dni Muzyki w Rastede, które są jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Europy. Wzięły w nich udział 54 orkiestry z czterech krajów (2600 uczestników) w różnych klasach i konkurencjach. Z Polski przyjechały trzy zespoły: Grandioso z Radomia, Wood & Brass Band z Goleniowa oraz Red Swing Low z Gryfic.

W konkurencji Parada Marszowa Orkiestra Grandioso została wicemistrzynią Europy. W konkurencji Show - Musztry Paradnej jako jedyna z polskich zespołów zakwalifikowała się do ścisłego finału. W finale zajęła ostatecznie siódme miejsce uzyskując 81,67 pkt. i srebrny medal. W konkurencji Koncert radomska orkiestra wystąpiła w najwyższej klasie trudności zajmując drugie miejsce z bardzo wysokim wynikiem  - złoty medal. 

- Cieszę się że w końcu mogliśmy wziąć udział w imprezie tej rangi na żywo. To są zupełnie inne odczucia i konieczne doświadczenia dla młodych muzyków. Po trzech latach przerwy orkiestry wracają na boiska i estrady światowe, byliśmy ciekawi jak zaprezentujemy się na tle innych zespołów i możemy być bardzo zadowoleni z naszych osiągnięć - komentuje Dariusz Krajewski, dyrygent zespołu.

Do Rastede Grandioso pojechała po doświadczenie przed największą imprezą orkiestrową na świecie, w której weźmie udział jeszcze w lipcu tego roku - Światowy Konkurs Muzyczny WMC Kerkrade w Holandii. WMC odbywa się co cztery lata i jest uważane za orkiestrową olimpiadę, wezmą w niej udział 254 orkiestry z całego świata - wyjaśnia Krajewski.

W tym tygodniu orkiestra planuje jeszcze nagrać utwory na konkurs w Malezji, potem krótki odpoczynek i powrót do ostrych przygotowań.

Film z konkurencji Parada Marszowa można oglądać tutaj

Wyjazd na olimpiadę można wspierać przez darowizny na konto lub stronę  

kat

 

 

Tags