• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Świeć się z Energą. Ostatnie godziny głosowania na najładniej rozświetlone miasto

10 stycznia 2022

To ostatnie godziny głosowania w wojewódzkim etapie plebiscytu miast Świeć się z Energą. Regionalny etap tej rywalizacji kończy się we wtorek, 11 stycznia o godz. 12. –  Już na tym etapie na zwycięzców czekają charytatywne nagrody. W każdym z województw najwyżej oceniona miejscowość otrzyma wart 10 tys. zł sprzęt AGD oraz wirusobójczą lampę UV-C – przypominają organizatorzy.

 

fot. UM Radom

 

W plebiscycie głosujący wybierają najpiękniej przystrojone świątecznie miasta w 16 regionach Polski. Obok tradycyjnej rywalizacji miast, akcja przede wszystkim ma cel dobroczynny. Nagrody, czyli energooszczędny sprzęt AGD i lampy ultrafioletowe zostaną przekazane potrzebującym z miast, które w swoim województwie zdobędą najwięcej głosów.

Rywalizacja w etapie regionalnym „Świeć się z Energą" zakończy się 11 stycznia o godz. 12.00 wyłonieniem 16. mistrzów województw z największą liczbą głosów. Następnie spośród 16 kandydatów wybrana zostanie Świetlną Stolicę Polski. Głosowanie finałowe potrwa od 14 do 25 stycznia. Na zwycięzcę czekają także dodatkowe nagrody, w tym warta 25 tys. zł instalacja fotowoltaiczna do zamontowania np. na domu dziecka, którą dobiorą eksperci spółki Energa Obrót. Głosować można na na SwiecSie.pl.

kat

 

Tags