Reklama
Reklama

Święta niekoniecznie za stołem

7 kwietnia 2007
Jak spędzić święta? Też pytanie... W gronie rodzinnym, przy zastawionym suto stole. A może jednak trochę inaczej? Sprawdziliśmy, czy w Radomiu to możliwe. W MSzW prezentowane są ciekawe zbiory


Gości, którzy pryjadą do nas z daleka warto zabrać np. do Muzeum Wsi Radomskiej - to miejsce  w sam raz dla spacerowiczów. Poza tym udostępnione będą wszystkie obiekty i aktualnie prezentowane wystawy, m.in. "Życie ccodzienne w sztuce nieprofesjonalnej artystów Radomskiego. Do skansenu pry ul. Szydłowieckiej można się udać w poniedziałek w godzinach od 10 do 17.  A jeśli nasi goście chcieliby się dowiedzieć czegoś o Radomiu – i my sami dawno nie zaglądaliśmy do tej placówki  - warto zajrzeć do Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Będzie tam można obejrzeć  wystawy: Zanim powstało miasto, Był zamek, Galerię malarstwa polskiego XIX i XX w, Kolekcję rodziny Pinno oraz Jacek Malczewski 1854-1929.  Ekspozycje będą otwarte w świąteczny poniedziałek w godz. od 10 do 16.

Jeśli wyprawa ma być nieco dłuższa, to polecamy wyjazd do Orońska. Poza oglądaniem wystaw w Centrum Rzeźby, doskonale zrobi nam długi spacer po tamtejszym - także obfitującym w artystyczne  niespodzianki - parku.

Do dyspozycji zwiedzających będzie również Muzeum Sztuki Współczesnej, które w poniedziałek od godz. 10 do 15 zaprasza do Małej Galerii na wystawę fotografii Konrada Klepaczewskiego pt. "Radom 21.37". Jest to zbiór kilkudziesięciu zdjęć pokazujących Radom w godzinie śmierci Papieża, Jana Pawła II. – Zachęcam również do zapoznania się z obrazami na ekspozycji „Dawano niepokazywane” – mówi szef placówki Mieczysław Szewczuk. – Na wystawie zgromadziliśmy prace znakomitych artystów z naszej kolekcji, których nie mieliśmy okazji szerzej prezentować.

Każdy znajdzie coś dla siebie! Tak można powiedzieć o repertuarze Helios, w którym przez święta można obejrzeć kilka naprawdę ciekawych filmów. "Cesarzową", "Norbit" , komedię romantyczną "Prosto w serce", "Tryptyk Rzymski", "Testosteron". Niestety z oferty – zazwyczaj nieco odmiennej od „Heliosa” – nie skorzystamy. Drugi z radomskich przybytków X Muzy – „Hel” ma świąteczną przerwę. Odpoczywają też aktorzy, więc do teatru nie mamy się co wybierać. Za to klub muzyczny Strefa G2 nie próżnuje. W oba świąteczne dni będą tu w Strefie Wielkiej Nocy „ Jajcarskie imprezy”. –  W niedzielę świąteczne hity na czasie grać będzie DJ Bratos, a w poniedziałek – hity lat 70., 80., 90. – DJ Mike – informuje Kamil Tkaczyk z G 2.