Świętują przy alkoholu i siadają za kółkiem

24 kwietnia 2011
Pijany, ledwo trzymający się na nogach 24-latek spowodował wypadek w Woli  Bierwieckiej. Od wczoraj (23 bm.)  na drogach Radomia i powiatu doszło do pięciu wypadków, w których 7 osób zostało rannych, i do 19 kolizji.


Ten kierowca ledwo trzymał się na nogach - W Woli Bierwieckiej kierowca opla vectry na łuku drogi zjechał na pas ruchu przeznaczony dla przeciwnego kierunku jazdy, gdzie zderzył się czołowo z oplem astrą. 21-letni kierowca astry i dwoje pasażerów zostało przewiezionych do szpitala. Kierowca opla miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje Andrzej Lewicki z radomskiej KMP.

Pijany mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj o godz. 10 w Sołtykowie 21-letni kierowca opla jadąc od Trablic w kierunku miejscowości Zenonów zjechał na lewy pas ruchu i wykonywał nieprawidłowo manewr skrętu w prawo, w wyniku czego zderzył się z motocyklem yamaha, którym kierowała 26-latka. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

Również wczoraj o godz. 14 w Radomiu 28-letni kierowca renault jadąc ul. Maratońską w kierunku ul. Dębowej na ścieżce rowerowej potrącił 10-letniego  rowerzystę, który przejeżdżał z lewej na prawą stronę jezdni. Chłopca z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Wczoraj o godz. 14 w Pionkach na skrzyżowaniu ulic: Orzeszkowej i Słowackiego 61-letni kierowca citroea wyjeżdżając na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z 20-latką kierującą motorowerem kenos. Kobieta i pasażer motoroweru (23 lata) z ogólnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Od minionego piątku radomska policja ztrzymała 10 pijanych kierowców.

(bdb)

Fot.: KMP Radom