• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szczepienia w miejskim szpitalu. Mogą zgłaszać się dzieci z opiekunami

10 czerwca 2021

Dzieci i młodzież w wieku od 12 do 15 lat oraz osoby powyżej 16. roku życia mogą się szczepić w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym – informuje placówka. Niewykluczone, że przyspieszy także podanie drugiej dawki Pfeizera, dysponuje też preparatami firmy Moderna.

 

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Dziecku, które jest kwalifikowane do szczepienia przez lekarza, musi towarzyszyć opiekun. Szczepienia dzieci odbywają się tylko i wyłącznie w Poradni Dziecięcej RSs w budynku przy ul. Lekarskiej 4 - wyjaśnia rzeczniczka szpitala Elżbieta Cieślak. Jak podkreśla, dzieci zapisane na szczepienie w innym punkcie, zostaną przepisane do punktu przy ul. Lekarskiej 4 z zachowaniem dotychczasowego (czyli już ustalonego) terminu szczepienia. Szczepienia dzieci odbywają się codziennie w godzinach od 8.00 do 20.

Przed szczepieniem ze strony www.gov.pl należy pobrać i wypełnić kwestionariusz dla osoby niepełnoletniej. - Podczas szczepienia nie jest wymagana obecność opiekuna, ale osoba w wieku od 16 lat musi posiadać pisemną zgodę opiekuna na wykonanie szczepienia - tłumaczy rzeczniczka. 

Kolejna wiadomość dotyczy pacjentów, którzy mają zaplanowane przyjęcie pierwszej dawki szczepionki Pfeizer od 14 czerwca.  - Możliwe, że w zależności od dostępności szczepionki termin podania pierwszej dawki zostanie przyspieszony - wyjaśnia Cieślak.

Natomiast termin podania drugiej dawki zostaje skrócony do trzech tygodni. Osoby zapisane oraz zaszczepione pierwszą dawką mogą się spodziewać przyspieszenia terminu, jednak o ewentualnej zmianie  poinformują zainteresowanych telefonicznie punkty szczepień.

Jest też dobra wiadomość dla osób, które oczekują na drugą dawkę preparatu Moderna i mają problem z jej przyjęciem w innych placówkach z powodu np. przesuwania przez nie terminu. - Mogą one uzgodnić telefonicznie termin podania drugiej dawki w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - zapewnia Elżbieta Cieślak.

kat, bdb

Tags