Tag: budowa
Budowa kładki pieszo-rowerowej w okolicach przystanku Radom Południowy. Będzie gotowa we wrześniu
Trwa budowa nowej kładki pieszo-rowerowej, która połączy osiedle Południe z Godowem, a zarazem zapewni wygodny dostęp do powstającego przystanku kolejowego Radom Południowy. Będzie z niej można skorzystać już we wrześniu. Wtedy też przy peronach zaczną zatrzymywać się pociągi.
Inwestor nadal chce zabudować teren między deptakiem a ul. Stańczyka. Prezydent rekomenduje odmowę. Co na to radni?
Czy w śródmieściu Radomia, między ulicami Stańczyka i Żeromskiego powstanie kilkupiętrowy budynek? Inwestor po raz kolejny wystąpił do prezydenta o ustalenie lokalizacji na podstawie ustawy „lex deweloper”. Urzędnicy miejscy rekomendują, by takiej zgody nie wydać. Sprawa wraca na sesję rady miejskiej – projekt uchwały będzie rozpatrywany w najbliższy poniedziałek, 25 maja.
Na Pruszakowie i Zamłyniu budują nowe pętle autobusowe. Przy ul. Szymanowskiego będzie też parking rowerowy
Trwają prace związane z przebudową pętli autobusowych przy ulicy Szymanowskiego na Pruszakowie oraz Planowej na Zamłyniu. Powstaną tam między innymi punkty socjalne dla kierowców, zaś na pierwszej z nich będzie też parking rowerowy. Roboty są wykonywane dzięki dofinansowaniu z programu Polska Wschodnia.
Restauracja, kawiarnia i letnie kino w „starym młynie” na Borkach. Dawnego obiektu nie udało się uratować
Zza płotu ogradzającego teren budowy widać już, co powstaje w miejsce starego młyna nad zalewem na Borkach w Radomiu. W zupełnie nowym obiekcie znajdzie się restauracja i kawiarnia z tarasami, z którego będzie doskonały widok na wodę i okoliczna panoramę.
Nie będzie budowy linii kolejowej z Kozienic do Dobieszyna, która umożliwiłaby dojazd do Warszawy. Jest nowa propozycja
Podróżni są zawiedzeni. Nowa linia z Kozienic do Dobieszyna i połączenie z linią numer 8 z Radomia do Warszawy nie będzie budowana. Zamiast tego ma być zmodernizowana i przystosowana do ruchu pasażerskiego trasa, którą dowozi się węgiel do elektrowni.
Ostatni odcinek trasy N-S połączy Gołębiów I z Brzustówką. Planowane zakończenie budowy już pod koniec roku
Przed końcem roku planowane jest otwarcie ostatniego odcinka trasy N-S łączącego Gołębiów I z Brzustówką. Obecnie prowadzone są głównie prace ziemne, dzięki czemu dobrze widać już, którędy będzie przebiegać nowa droga. Ma ona odciążyć m.in. całą ulicę Zbrowskiego.
Od ul. Energetyków przez Gołębiów I i Osiedle nad Potokiem do Śródmieścia. Budują nowy ciąg pieszo-rowerowy
Trwają zaawansowane prace przy budowie nowego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż odcinka ulicy Energetyków. Powstaje on od planowanego wlotu trasy N-S naprzeciwko Castoramy aż do istniejącego chodnika i drogi rowerowej przy dawnym przejeździe kolejowym. – To nie koniec inwestycji w tym rejonie – wkrótce ogłosimy kolejny przetarg – zapowiada MZDiK.
Nowy pomysł na uporządkowanie centrum Radomia. Tym razem nie dotyczy działki przy Żeromskiego 15
Inwestor, który – jak twierdzi konserwator zabytków – nielegalnie rozebrał kamienicę, gdzie historycznie mieścił się Hotel Rzymski przy ul. Żeromskiego 15, wraca z nieco zmienionym w stosunku do poprzedniego pomysłem zagospodarowania terenu, ale w planach nie ma zabudowy działki od strony deptaka.
To długo wyczekiwana chwila: stary i mocno już wysłużony most na ul. Chrobrego nad Potokiem Północnym będzie gotowy za półtora miesiąca. Roboty mocno przeciągnęły się, bo okazało się, że trzeba wykonać więcej, niż początkowo zakładano. Przeprawa miała być „tylko” wyremontowana, ale ostatecznie zbudowano tam nową płytę pomostu wraz z jezdnią, chodnikiem i drogą dla rowerzystów.
Zwoleń to obecnie jedno z najtrudniejszych miejsc do pokonania przez kierowców. W miasteczku tworzą się ogromne korki, bo poza samochodami osobowymi korzystają z niej również – jako tranzytowej- pojazdy ciężarowe jadące z zachodu na wschód. Ma to zmienić obwodnica, do budowy której trwają zaawansowane przygotowania.














