Tango i bossa nova u „Gombrowicza”

22 kwietnia 2013
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza dziś (22 bm.) o godz. 18 na kolejną odsłonę rocznicowego świętowania powrotu pisarza z Argentyny do Europy. Będzie to koncert tang i bossa novy.

 

Muzeum zaprasza- Od spaceru po Barcelonie zaczął się przed półwieczem ostatni etap biografii autora „Kosmosu”, który przyniósł mu sławę, związek z Ritą Gombrowicz, ale także choroby, samotność i tęsknotę za Południową Ameryką. Nasz koncert będzie więc pełen południowych, nostalgicznych rytmów – zapowiada Ewa Witkowska z muzeum.

 

Scenariusz recitalu przygotował znany już radomskiej publiczności aktor i muzyk Aleksander Trąbczyński. Posłuchamy znanych tang (w tym oczywiście Astora Piazzoli) oraz utworów jednego z najważniejszych twórców bossa novy Antonia Carlosa Jobima. Śpiewać po polsku i portugalsku będzie Małgorzata Markiewicz, uzdolniona młoda artystka, która w wieku 13 lat zdobyła jedną z głównych nagród na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, potem śpiewała w popularnych oratoriach Piotra Rubika, a dziś współpracuje z Polskim Radiem i przygotowuje swój solowy debiut płytowy. Towarzyszyć jej będą Aleksander Trąbczyński - gitara, Tymon Trąbczyński – kontrabas, Krzysztof Woliński - gitara oraz Jerzy Małek - trąbka.

Z Radomia do Wsoli dojechać można bezpłatnym autobusem (wyjazd o godz. 17.20, zbiórka przy przystanku autobusowym obok galerii handlowych, przy ul. Chrobrego).

 

(kat)

Reklama