Tanio filmy na DVD sprzedam

27 kwietnia 2007
Trzy filmy na płycie za 10 zł? Czemu nie? Taką okazję oferowali kinomanom radomscy piraci. Do czasu - wpadli właśnie w ręce policji. To miała być okazja
Trzy filmy na płycie za 10 zł? Czemu nie? Taką okazję oferowali kinomanom radomscy piraci. Do czasu - wpadli właśnie w ręce policji.

Radomscy funkcjonariusze zatrzymali przy ul. Focha 22-latka oraz czterech dwudziestokilkuletnich jego klientów. -. Łącznie ujawnili i zabezpieczyli 883 pirackie płyty DVD i CD oraz pięć jednostek centralnych komputerów z pirackim oprogramowaniem - informuje rzecznik radomskiej KMP Rafał Jeżak. - Mężczyzna proponował swoje usługi ogłaszając się w gazecie. Z klientami umawiał się w różnych punktach Radomia. Płytę DVD, na której było nagranych pięć filmów sprzedawał za 10 zł.

Najczęściej były to filmy, które nie miały jeszcze swych premier w kinach, a także gry, oprogramowanie komputerowe oraz muzyka w formacie mp3. Mężczyzn po przesłuchaniu zwolniono do domu. Szacunkowa wartość zabezpieczonego sprzętu oraz oprogramowania to ponad 260 tys. zł.