To początek budowy Słonecznego Centrum

30 listopada 2007
Teren jest częściowo ogrodzony, pojawiły się na nim koparki i inny ciężki sprzęt. Ale to dopiero przygotowania do właściwej budowy Słonecznego Centrum. Pojawił się ciężki sprzęt

Inwestycja prowadzona przez AIG Lincoln będzie realizowana etapami. - Mamy już pozwolenie na budowę galerii handlowej i aqua parku, mamy nadzieję, że jeszcze w grudniu dostaniemy na budynki mieszkalne - wyjaśnia rzecznik firmy Rafał Dziewięcki.

W takiej też kolejności obiekty mają powstawać, przy czym z 13 bloków jako pierwsze zrealizowane zostaną trzy. Firma dokupiła także za 2 mln zł teren przy ul. Malczewskiego 26, gdzie chce postawić następne 2-3 budynki mieszkalne. - Jeszcze w grudniu zostanie podpisany akt notarialny w tej sprawie - mówi Dziewięcki. Podkreśla również, że na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic: Chrobrego i Struga trwają dopiero przygotowania do właściwej budowy. - Wytyczane są drogi, stawiane oświetlenie tak, by można był prowadzić roboty także po zapadnięciu zmroku, wycinane drzewa - wyjaśnia. - Na wycięcie 280 sztuk mamy pozwolenie wydziału ochrony środowiska Urzędu Miasta, w zamian posadzimy 640 drzew, a za różnicę zapłaciliśmy.

Dziewięcki tłumaczy też kontrowersje związane z rzekomym brakiem nadzoru archeologicznego, które pojawiły się na łamach prasy. Na dzisiejszym terenie budowy Centrum znajdowały się m.in. koszary wojskowe, stacjonował na nim także 72. radomski pułk piechoty. W takim przypadku inwestor powinien uzgadniać projekt z konserwatorem. - Wystosowaliśmy pismo do konserwatora zabytków i wszelkie zasady związane z prowadzeniem budowy będą zachowane - zaznacza. - Na razie wykopy wykonywane są bardzo ostrożnie.

Pierwszy etap budowy Słonecznego Centrum ma się zakończyć na wiosnę 2009r. - Ale być może mieszkania uda się oddać wcześniej, jeszcze w 2008r.

Wiecej zdjęć w Galerii