Tory w remoncie, rozkład zmieniony

23 lipca 2007
Dziś zaczyna się remont torów z dworca zachodniego do warszawskiego Okęcia. Podróżujący do i ze stolicy muszą się liczyć z utrudnieniami. Modernizacja ma potrwać rok. Od dziś jeżdżą inaczej 


To pierwszy etap modernizacji zniszczonej linii z Warszawy w stronę Radomia. Oprócz wymiany podłoża i szyn mają powstać także nowe przystanki pod wiaduktem Al. Jerozolimskich i al. Żwirki i Wigury oraz nowe rozjazdy w okolicach dworca zachodniego i lotniska. W przyszłym roku w tym miejscu ma się zacząć budowa półtorakilometrowej odnogi na lotnisko.

W związku z remontem, pociągi osobowe na tej trasie będą kursować według zmienionych rozkładów jazdy. Dokładne informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.mazowieckie.com.pl i pod numerem tel. 0 22 94 36.

Zmienią się także kursy pociągów pospiesznych. „Nosal” z Zakopanego do Warszawy od Radomia pojedzie przez Dęblin (to jedyny dodatkowy przystanek) i Pilawę. Zmieniają się również godziny odjazdów pociągów : „Żeromski” z Warszawy przez Radom do Krakowa i Zakopanego, „Warmia” z Olsztyna przez Warszawę i Radom do Krakowa i „Hutnik” z Gliwic przez Radom, Warszawę do Olsztyna.