Tragiczny wypadek pod Skaryszewem. Zginęła w nim Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego sanepidu (aktualizacja)

30 października 2022

Tragedia na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach koło Skaryszewa. W wypadku na miejscu zginęła dyrektor Radomskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dr Lucyna Wiśniewska. Przez lata była związana z radomską służbą zdrowia. Była także posłanką na Sejm V kadencji.

 

 

fot. OSP Bujak

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 12.50. Według wstępnych ustaleń policji kierująca mercedesem 67-letnia kobieta skręcała z głównej drogi w drogę podporządkowaną. W samochód uderzyło wyprzedzające ją prawdopodobnie w tej chwili  volvo. Pasażer mercedesa, którym kierowała dr Wiśniewska nie ucierpiał w wypadku. 58- letni kierowca volvo i pasażer tego auta zostali odwiezieni do szpitala. 58-latek był trzeźwy.

Droga krajowa numer 9 jest całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.

Lekarka, posłanka, dyrektorka

 

fot. Lucyna Wiśniewska

 

Lucyna Emilia Wiśniewska urodziła się 30 czerwca 1955 w Skaryszewie. W 1981 r. ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie; uzyskała specjalizację drugiego stopnia w zakresie neurologii i organizacji ochrony zdrowia. Od początku działalności zawodowej była związana związana z Oddziałem Neurologii i Poradni Neurologicznej w Radomiu oraz Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Radomiu.

W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 r. była zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu (dziś MSS).

Należała do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich, w 2004 r. zasiadała w zarządzie tego stowarzyszenia. Od 1974 r. zajmowała się organizacją pielgrzymek, przez 12 lat kierowała na nich służbami medycznymi.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. W kwietniu 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 r. bezskutecznie ubiegała się o mandat senatora z ramienia komitetu Marka Jurka, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. o mandat eurodeputowanej z listy Prawicy Rzeczypospolitej. W wyborach do Sejmu w 2019 r. otwierała listę swojego ugrupowania w okręgu radomskim. Nie udało się jej uzyskać mandatu. Od kilkunastu lat była dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

bdb, kat

 

 

Tags