Tragiczny wypadek w Chorwacji. Wśród poszkodowanych wierni z diecezji radomskiej

7 sierpnia 2022

Wśród pielgrzymów jadących autokarem do Medjugorie w Chorwacji byli także wierni z diecezji radomskiej. Autobus miał wypadek w sobotę, 6 sierpnia na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia. Zginęło 12 osób, a ponad 30 jest rannych. Ci ostatni przebywają w chorwackich szpitalach.

 

Fot. Ivana Brkić / twitter.com/ibrkicRTL

 

Autokar wyruszył w piątek z Częstochowy do Medjugorie. Pielgrzymkę zorganizowało Biuro Bractwa św. Józefa. Na pokładzie autokaru było dwóch kierowców i 42 pielgrzymów, głównie z Sokołowa, Konina i Jedlni Letnisko koło Radomia.

W autokarze pielgrzymowało pięć kobiet z Jedlni. Cztery to osoby świeckie, jedna - siostra zakonna. - Z tego co wiemy, trzy osoby żyją. Jedna jest po operacji nogi i nosa, druga jest potłuczona, ale jest świadoma. Trzecia jest w ciężkim stanie, ale stabilnym. Natomiast o siostrze Janinie i tej czwartej osobie jeszcze nic nie wiadomo - powiedział Radiu Plus Radom ks. Janusz Smerda, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Jedlni.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię w związku z wypadkiem w Chorwacji. Jej numer to +38 514 899 414.

bdb

 

 

Tags