• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Trwa rozbudowa szpitala w Pionkach. Powiat ogłosił kolejny przetarg

7 września 2021

Powiat radomski ogłosił przetarg na dalszą rozbudowę szpitala w Pionkach. Wyłoniony w nim wykonawca wybuduje drugi pawilon szpitalny, tzw. zachowawczy, gdzie znajdą się oddziały wewnętrzny i rehabilitacji.

 

 

Wizualizacje: Starostwo Powiatowe w Radomiu

 

 

Będzie to duży, podpiwniczony budynek o trzech kondygnacjach naziemnych wraz z łącznikami o wymiarach 50 na 18 m.

- Poza tym w ramach drugiego etapu rozbudowy szpitala ma powstać budynek dodatkowej kotłowni dla całego kompleksu szpitalnego wraz z przyłączem do sieci cieplnej oraz instalacji centralnego ogrzewania w budynkach szpitalnych. Ma również powstać kontenerowy budynek portierni oraz modułowa wiata na odpady, a także nowe ogrodzenie całego terenu szpitalnego i bramy przesuwne z automatyką - wymienia Waldemar Trelka, starosta radomski.

Zakres robót ma objąć prace rozbiórkowe i przygotowawcze, w tym rozbiórkę istniejącego budynku ginekologii i położnictwa, agregatorowni oraz portierni. Wykonawca ma zająć się również ukształtowaniem terenów zielonych oraz budową dróg dojazdowych wraz z siecią oświetlenia zewnętrznego.

Drugi etap budowy nowego szpitala w Pionkach jest finansowany z dotacji pochodzącej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, budżetu powiatu radomskiego oraz środków własnych szpitala.

Zainteresowane rozbudwą szpitala firmy mają czas na składanie ofert do 27 września.

kat


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0 komentarzy
 
 
 

 

Tags