Trzy wskazówki przy projektowaniu stron. Skorzystaj i stwórz nowoczesny portal firmowy!

4 października 2022

W dzisiejszych czasach tworzenie firmowych stron internetowych stanowi niezwykle trudne zadanie. Ogromna konkurencja na największych rynkach sprawia, że prowadzony przez Ciebie portal musi wyróżniać się czymś szczególnym. Zwłaszcza, jeżeli funkcjonujesz wśród wymagających Klientów, a to właśnie takich znajdziesz w dużych miastach. Prezentujemy trzy praktyczne porady, dzięki którym stworzysz idealną witrynę. Zachęcamy do lektury i notowania. Dzielimy się z Tobą wiedzą ekspercką.

 

 

Bądź przyjazny dla użytkowników mobilnych. Responsywność to Twój pierwszy krok

Nikogo chyba nie zaskoczymy, jeżeli zdradzimy, że urządzenia mobilne zyskują na popularności w ostatnich kilku latach. Mało tego, niewiele wskazuje na zmianę sytuacji oraz odwrócenie ról. Każdy miesiąc to powiększanie przewagi smartfonów i tabletów nad wyszukiwaniami z komputerów bądź laptopów. Musisz się do tego dostosować! Obecność responsywnej wersji firmowej strony WWW stanowi dzisiaj absolutny obowiązek każdego przedsiębiorcy. Zwłaszcza z miasta Łódź, gdzie poziom konkurencji nie pozwala na popełnianie tak szkolnych błędów. Dopasuj witrynę do wyświetlania na mniejszych ekranach i otwórz furtkę do zwiększenia sprzedaży produktów lub usług.

Nie marnuj czasu potencjalnych Klientów. Każda milisekunda jest na wagę złota

Jeśli wychodzisz z założenia, że czas to pieniądz, musisz wiedzieć, że internauci uważają tak samo. Dzisiaj nawet najmniejsze opóźnienie podczas ładowania się poszczególnych podstron może okazać się czynnikiem determinującym opuszczenie firmowej witryny. W grę wchodzą ułamki sekund, ale co powoduje zwolnienie prędkości wczytywania portalu oraz irytację wśród Klientów?

„Wydajność strony internetowej jesteś w stanie zweryfikować samodzielnie, za pomocą darmowego narzędzia Google PageSpeed. To właśnie tam uzyskasz niezbędne informacje na temat łącznego czasu ładowania się poszczególnych podstron na telefonie komórkowym czy komputerze. Google podpowiada również, jakie elementy wymagają poprawki. W zdecydowanej większości przypadków są to obciążające serwer wtyczki, kody, grafiki, animacje czy materiały wideo.”

Źródło: afterweb.pl/projektowanie-i-tworzenie-stron-www/lodz/

Design kamieniem milowym dla projektowania stron. Pokaż się z najlepszej strony

Aspekty techniczne są istotne, ale na swoją uwagę zasługuje również design portalu. Jeśli będzie charakteryzował się on przestarzałą szatą graficzną, nie masz co liczyć na zainteresowanie Klienta. Dziś króluje spójność, nowoczesny projekt oraz kreatywne podejście do kwestii zaprezentowania oferty. Nie przesadzaj jednak z formą. Treść nadal musi stać na wysokim poziomie! AFTERWEB, agencja wyspecjalizowana w projektowaniu firmowych stron internetowych, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Każdy Klient otrzymuje bowiem minimum pięć szat graficznych do wyboru. Im wyższy pakiet, tym większe możliwości. Warto jednak podkreślić, że nawet w podstawowych propozycjach powinno zachodzić połączenie designu, aspektów SEO i UX.

 

 

Tags