Ubezpieczenie turystyczne – co właściwie gwarantuje?

19 listopada 2021

Polisa turystyczna to produkt, który jest bardzo ważny w kontekście zagranicznego wyjazdu. W tym tekście postanowiliśmy poruszyć temat tego, dlaczego polisa podróżna jest Ci potrzebna i co gwarantuje tego typu produkt.

 

 

Chcesz czuć się bezpiecznie, kup polisę w Internecie

W sieci znajdziesz najlepsze oferty ubezpieczeniowe, które będą dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Wystarczy tylko, że skorzystasz z jednej z ogólnodostępnych oraz darmowych porównywarek ubezpieczeniowych. Te niepozorne narzędzia do poprawnego działania potrzebują tylko kilku informacji o Tobie oraz Twoim wyjeździe. Po kilku chwilach analizy dostarczonych danych uzyskasz dostęp do listy ofert, które będą do Ciebie pasować. Interesuje Cię ubezpieczenie Covid? Czytaj nasze poradniki.

Czego spodziewać się po polisie turystycznej?

Poniżej znajdziesz opis najważniejszych funkcjonalności, na które możesz liczyć po zakupieniu ubezpieczenia turystycznego.

1.      Koszty leczenia

Jeśli podczas zagranicznego urlopu spotkasz się z sytuacją, w której będziesz zmuszony do skorzystania z opieki medycznej, polisa pokryje koszty, które zostaną wygenerowane. Jest to bardzo ważne, ponieważ w niektórych kurortach nie ma możliwości skorzystania z publicznej opieki zdrowotnej i do dyspozycji turystów zostają tylko prywatne kliniki.

2.      OC

Wypadki chodzą po ludziach i naprawdę nietrudno jest spowodować niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci w Twoim imieniu odszkodowania, a Ty unikniesz finansowych konsekwencji swoich czynów. Musisz jednak wiedzieć, że towarzystwo ma prawo odmówić Ci pomocy, jeśli okaże się, że podczas zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu. Więcej na temat klauzuli alkoholowej w ubezpieczeniach: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/jak-dziala-ubezpieczenia-turystyczne-z-klauzula-alkoholowa/462.html.

3.      NNW

Nieszczęśliwe zdarzenia nie wybierają odpowiedniego momentu. Jeśli iw wyniki takiego zdarzenia Twój stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, otrzymasz od ubezpieczyciela pieniądze na leczenie lub rehabilitację. W sytuacji, gdy zdarzenie będzie tak poważne, że odprowadzi do Twojej śmierci, środki finansowe zostaną przekazane rodzinie lub osobom, które będą zapisane w umowie. Podczas podpisywania dokumentów przemyśl więc dobrze, kto ma być upoważniony.

4.      Ochrona bagażu

Każdy, kto chociaż raz był na lotnisku, w sezonie turystycznym wie, jaki chaos potrafi panować w tego typu miejscu. Złodzieje są czujni i bacznie obserwują turystów, którzy wyglądają na zamożnych w nadziei na okazję do kradzieży ich walizek. W razie utraty bagażu towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci rekompensatę, która pokryje poniesione przez Ciebie koszty. Pamiętaj tylko, że pomoc zostanie udzielona jedynie wtedy, gdy okażesz paragony za to, co musiałeś kupić, by kontynuować podróż.

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne to produkt, który chroni na wielu polach i daje pewność oraz spokój podczas zagranicznego wyjazdu. Jeśli jednak zależy Ci na lepszym poznaniu wybranej oferty, zajrzyj do OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia), w których znajdziesz najważniejsze informacje o polisie.

Źródło: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/artykuly/0,1.html

Tags