Udawały ubrania światowych marek. 53-latek sprzedawał je na giełdzie w Słomczynie

29 września 2022

Policjanci z Grójca ujawnili wyroby odzieżowe z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonych ubrań wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bluzy, spodnie sprzedawano na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie. 

 

fot. KPP Grójec

 

- W minioną niedzielę funkcjonariusze referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją z grójeckiej komendy realizując własne materiały operacyjne na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie ujawnili i zabezpieczyli produkty odzieżowe znanych, drogich marek. Zabezpieczone bluzy, swetry, podkoszulki i spodnie dresowe posiadały podrobione znaki towarowe. Wartość rynkowa oryginalnych produktów to ponad 20 tys. zł - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Zabezpieczony towar oferował do sprzedaży 53-letni mężczyzna. Właścicielowi podróbek grozi odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz przepadkiem zabezpieczonych przedmiotów.

kat

 

Tags