Uprawy konopi były warte 2,4 mln zł. Jedna ze zlikwidowanych plantacji znajdowała się pod Grójcem (ZDJĘCIA, WIDEO)

29 sierpnia 2022

659 krzewów i ponad 4,5 kg marihuany, a także kilkadziesiąt ściętych roślin, które w ostatnim czasie zostały przejęte przez policjantów CBŚP pozwoliłyby na przygotowanie około 150 tys. „działek”. Ich szacunkowa wartość hurtowa to około 2,4 mln zł. Jedną z upraw policjanci zlikwidowali w powiecie grójeckim w wynajętym domu jednorodzinnym.

 

 


Policjanci z warszawskiego CBŚP ustalili, że na terenie powiatu grójeckiego może działać wytwórnia marihuany. Jak informuje zespół prasowy CBŚP, funkcjonariusze przeprowadzili działania i zlikwidowali plantację konopi, znajdującą się w wynajmowanym domu jednorodzinnego oraz zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę tych roślin.

Podczas akcji policjanci zabezpieczyli 284 szt. krzewów konopi w różnych fazach wzrostu i ponad 0,5 kg marihuany, a także kilkadziesiąt już ściętych roślin. Funkcjonariusze przejęli również urządzenia wykorzystywane do uprawy konopi w tym namiot, wentylatory oraz system do nawadniania i ogrzewania upraw. Zatrzymanego mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania, uprawy i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. W działaniach brali także udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, którzy wykonują dalsze czynności w tej sprawie.

Z przejętych w ostatnim czasie przez policjantów CBŚP krzewów konopi pod Grójcem, w Bydgoszczy i w powiecie prudnickim (województwo opolskie) oraz gotowej marihuany można by przygotować około 150 tys. porcji dilerskich, które dzięki działaniom funkcjonariuszy nie trafią na rynek. Czarnorynkowa hurtowa wartość narkotyków, którą można by uzyskać ze zlikwidowanych upraw, jak również gotowych środków odurzających, to szacunkowo około 2,4 mln zł. Za produkcję znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

kat

Wideo, zdjęcia: CBŚP

 

 

 

 

Tags