Uroczysta premiera niezwykłego filmu o Powstaniu Warszawskim

8 maja 2014
Kino Helios zaprasza w piątek (9 bm.) o godz. 20 na uroczystą premierę filmu "Powstanie Warszawskie". Projekcję poprzedzi prelekacja historyka i koncert pieśni powstańczych. Dla naszych Czytelników mamy bilety.




 

 

„Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 r. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

Przed uroczystą premierową projekcją "Powstania Warszawskiego" Krzysztof Szewczyk z Bractwa Kurkowego Św Sebastiana wprowadzi widzów w realia powstańczych walk i decyzji o jego wybuchu oraz przedstawi kulisy realizacji filmu. Pokazowi premierowemu towarzyszyć będzie koncert pieśni powstańczych i walczącej Warszawy, w wykonaniu znakomitej sopranistki Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył i instrumentalisty Karola Sionka. Widzowie usłyszą wykonania m.in. utworów: "Gdzie są kwiaty z tamtych lat?", "Sanitariuszka Małgorzatka", Warszawskie dzieci" i "Marsz Żoliborza". 

 

Dla naszych Czytelników mamy bilety. Szczegóły w Darmowych wejściówkach.

 

(kat)